Parę słów o nas…
1985
Powstanie firmy. Pierwszy na rynku domofon cyfrowy z cyfrowym wybieraniem numerów lokali i niezależnymi liniami rozmównymi. Wówczas pod nazwą GoRyL-System. W praktyce to ten właśnie model wprowadził pojęcie „domofon cyfrowy”.
1987
Ulepszona wersja z inną konstrukcją klawiatury (wiele egzemplarzy pracuje nieprzerwanie do dnia dzisiejszego!) i mniejszym wyświetlaczem. Pierwsza wersja z możliwością otwierania drzwi wejściowych kodem. Centralka pod nazwą GoRyL-SC.
1988
Firma CODI otrzymuje status Jednostki Innowacyjno-Wdrożeniowej za dotychczas wprowadzone na rynek konstrukcje domofonów cyfrowych.
1989
Wprowadzamy na rynek pierwszy domofon ze sterowaniem za pomocą mikrokontrolera. Centralka pod nazwą GoRyL-Plus. Jest to jednocześnie pierwszy na rynku domofon z możliwością otwierania drzwi wejściowych za pomocą pilota radiowego.
1994
Pierwszy na rynku domofon cyfrowy z łącznością wzajemną pomiędzy lokalami w ramach tej samej klatki schodowej (obiektu). Domofon był całkowicie przekonstruowaną wersją poprzedniego systemu GoRyL-Plus. Obecny system pod nazwą GoRyL-DSM.
1996
Wprowadzamy rozbudowany system GoRyL-DSF. Jest to pierwszy domofon cyfrowy z możliwością łączenia centralek w sieć i nawiązywania łączności wzajemnej pomiędzy wszystkimi lokalami znajdującymi się w obiektach połączonych siecią (np. na terenie zamkniętym). System posiada także nowy układ komutacji rozproszonej.
2001
Pierwszy na rynku kolorowy wideodomofon cyfrowy z łącznością wzajemną pomiędzy lokalami wyposażony w monitory głośnomówiące. Nie zawierają one żadnych wiszących słuchawek ani żadnych wystających gałek. Wszystkie regulacje dokonywane są z poziomu klawiatury dotykowej. Monitory wyposażone w funkcję OSD (On Screen Display) do ustawiania parametrów roboczych. Żadnych kabli koncentrycznych w budynku – to wówczas pierwsza taka propozycja na rynku.
2003
Pojawia się całkowicie nowej generacji domofon CODI-DSS łączący w sobie wszystkie korzystne cechy poprzednich systemów. Jest najbardziej rozbudowaną konstrukcją z dotychczasowych.
2005
Znakomicie ulepszona wersja DSS: wyposażony w odbiornik sygnału pilota do otwierania drzwi wejściowych, zapalania światła na klatce oraz alfanumeryczny wyświetlacz LCD. Jest to jednocześnie pierwszy system z możliwością jego testowania i konfigurowania w sieci za pomocą zdalnego komputera. Wprowadzamy także jego odmianę wideo CODI-DSSV, w której istnieją wszystkie funkcje DSS plus obsługa sygnału wizji. Do standardowych aparatów można dokładać monitor z kolorowym ekranem LCD bez jakiejkolwiek przeróbki sieci kablowej (sieć oparta o płaskie przewody YTLYp 6×0.12).
2007
Monitor głośnomówiący M2500 jest najnowszej generacji systemem głośnomówiącym z kolorowym obrazem i przeznaczonym do dowolnych obiektów jedno i wielowejściowych (domy jednorodzinne, wielorodzinne, biura, osiedla). Aparat wideo jest przeznaczony do montażu natynkowego. Dzięki temu nie ma potrzeby kucia dziur w ścianach.
2010
Kolejna generacja systemów wideodomofonowych. System DSX Linea Azzurro to nowoczesne, profesjonalne wzornictwo i niebagatelna myśl techniczna uwzględniająca charakter i specyfikę polskiego budownictwa. Panel zewnętrzny wykonany już nie w postaci obudowy z giętej blachy tylko jako wtrysk stopu aluminium z wykończeniem na matowy chrom. System wyposażono w nowej generacji klawiaturę zbliżeniową (nie dotykowo-naciskową), listę lokatorów oraz skaner linii papilarnych jako alternatywa dla kart RFID (te karty system też obsługuje).
Równolegle wprowadzony został nowej konstrukcji monitor głośnomówiący M2700 wyposażony w większy ekran LCD, luksusowo działającą zbliżeniową klawiaturę do jego obsługi oraz opcjonalnie pamięć 256 kolorowych obrazów. Monitor posiada obudowę o nowoczesnym i śmiałym wzornictwie (błękitne podświetlenie klawiatury), wykonywaną w wersji białej bądź antracytowej.
2012
Firma realizuje pierwszy projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach konkursu organizowanego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych – pt. „Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa”. Wartość ok. 4mln zł.
2013
Wprowadzenie kontrolera systemu kontroli dostępu M2780 współpracującego z dowolnymi czytnikami kart RFID oraz z siecią CodiBUS do przekazu wszelakich informacji, zdarzeń i zarządzania.
2014
Opracowanie modułu współpracy z siecią GSM M3000. Od tej chwili w osiedlach domków jednorodzinnych nie ma potrzeby stosowania wielkich sieci kablowych. Moduł zapewnia też pełną łączność przez domofon z lokatorem, którego aktualnie nie ma w mieszkaniu.
2015
Wprowadzenie do sprzedaży trzech nowych typów monitorów : M2900, M2950, M2970. M2900 jest monitorem słuchawkowym – wersja uproszczona o niższej cenie, natomiast M2950 (później M2951) jest płaskim monitorem głośnomówiącym z dotykową obsługą. Monitor M2970 ma ekran 7″.
2020-2023
Realizacja kolejnych projektów unijnych (współpraca z PARP, MJWPU, NCBiR) :
- Projekt nowego typu aparatu domofonowego (tak powstaje zupełnie nowy aparat APS900)
- Projekt nowego panelu zewnętrznego o zupełnie zmienionym wzornictwie i nowych możliwościach (tak powstaje panel M4000)
- Kolejny projekt to panel domofonu z klawiaturą dokonującą automatycznej, niechemicznej dezynfekcji metodą zimnej plazmy. To pierwszy taki projekt na świecie ! Ma zastosowanie nie tylko w domofonach, ale też we wszystkich publicznych urządzeniach z panelem dotykowym (bankomaty, automaty sprzedające, itd.).
- Projekt w ramach programu DOB-SZAFIR to „Modułowy system ochrony indywidualnej przed zagrożeniami biologicznymi dla żołnierza przyszłości”. Projekt dotyczy stworzenia nowej generacji pochłaniacza maski gazowej redukującego patogeny we wdychanym powietrzu.
- Projekt „Wdrożenie prac B+R przez firmę GT CODI”. Dotyczy wdrożenia produkcyjnego systemu domofonowego z komunikacją po sieci GSM oraz obsługą odbioru poleceń głosowych.