Parę słów o nas…

1985

Powstanie firmy. Pierwszy na rynku domofon cyfrowy z cyfrowym wybieraniem numerów lokali i niezależnymi liniami rozmównymi. Wówczas pod nazwą GoRyL-System. W praktyce to ten właśnie model wprowadził pojęcie „domofon cyfrowy”.

1987

Ulepszona wersja z inną konstrukcją klawiatury (wiele egzemplarzy pracuje nieprzerwanie do dnia dzisiejszego!) i mniejszym wyświetlaczem. Pierwsza wersja z możliwością otwierania drzwi wejściowych kodem. Centralka pod nazwą GoRyL-SC.

1988

Firma CODI otrzymuje status Jednostki Innowacyjno-Wdrożeniowej za dotychczas wprowadzone na rynek konstrukcje domofonów cyfrowych.

1989

Wprowadzamy na rynek pierwszy domofon ze sterowaniem za pomocą mikrokontrolera. Centralka pod nazwą GoRyL-Plus. Jest to jednocześnie pierwszy na rynku domofon z możliwością otwierania drzwi wejściowych za pomocą pilota radiowego.

1994

Pierwszy na rynku domofon cyfrowy z łącznością wzajemną pomiędzy lokalami w ramach tej samej klatki schodowej (obiektu). Domofon był całkowicie przekonstruowaną wersją poprzedniego systemu GoRyL-Plus. Obecny system pod nazwą GoRyL-DSM.

1996

Wprowadzamy rozbudowany system GoRyL-DSF. Jest to pierwszy domofon cyfrowy z możliwością łączenia centralek w sieć i nawiązywania łączności wzajemnej pomiędzy wszystkimi lokalami znajdującymi się w obiektach połączonych siecią (np. na terenie zamkniętym). System posiada także nowy układ komutacji rozproszonej.

2001

Pierwszy na rynku kolorowy wideodomofon cyfrowy z łącznością wzajemną pomiędzy lokalami wyposażony w monitory głośnomówiące. Nie zawierają one żadnych wiszących słuchawek ani żadnych wystających gałek. Wszystkie regulacje dokonywane są z poziomu klawiatury dotykowej. Monitory wyposażone w funkcję OSD (On Screen Display) do ustawiania parametrów roboczych. Żadnych kabli koncentrycznych w budynku – to wówczas pierwsza taka propozycja na rynku.

2003

Pojawia się całkowicie nowej generacji domofon CODI-DSS łączący w sobie wszystkie korzystne cechy poprzednich systemów. Jest najbardziej rozbudowaną konstrukcją z dotychczasowych.

2005

Znakomicie ulepszona wersja DSS: wyposażony w odbiornik sygnału pilota do otwierania drzwi wejściowych, zapalania światła na klatce oraz alfanumeryczny wyświetlacz LCD. Jest to jednocześnie pierwszy system z możliwością jego testowania i konfigurowania w sieci za pomocą zdalnego komputera. Wprowadzamy także jego odmianę wideo CODI-DSSV, w której istnieją wszystkie funkcje DSS plus obsługa sygnału wizji. Do standardowych aparatów można dokładać monitor z kolorowym ekranem LCD bez jakiejkolwiek przeróbki sieci kablowej (sieć oparta o płaskie przewody YTLYp 6×0.12).

2007

Monitor głośnomówiący M2500 jest najnowszej generacji systemem głośnomówiącym z kolorowym obrazem i przeznaczonym do dowolnych obiektów jedno i wielowejściowych (domy jednorodzinne, wielorodzinne, biura, osiedla). Aparat wideo jest przeznaczony do montazu natynkowego. Dzięki temu nie ma potrzeby kucia dziur w ścianach.

2010

Kolejna generacja systemów wideodomofonowych. System DSX Linea Azzurro to nowoczesne, profesjonalne wzornictwo i niebagatelna myśl techniczna uwzględniająca charakter i specyfikę polskiego budownictwa. Panel zewnętrzny wykonany już nie w postaci obudowy z giętej blachy tylko jako wtrysk stopu aluminium z wykończeniem na matowy chrom. System wyposażono w nowej generacji klawiaturę zbliżeniową (nie dotykowo-naciskową), listę lokatorów oraz skaner linii papilarnych jako alternatywa dla kart RFID (te karty system też obsługuje).

Równolegle wprowadzony został nowej konstrukcji monitor głośnomówiący M2700 wyposażony w większy ekran LCD, luksusowo działającą zbliżeniową klawiaturę do jego obsługi oraz opcjonalnie pamięć 256 kolorowych obrazów. Monitor posiada obudowę o nowoczesnym i śmiałym wzornictwie (błękitne podświetlenie klawiatury), wykonywaną w wersji białej bądź antracytowej.

2013

Wprowadzenie kontrolera systemu kontroli dostępu M2780 współpracującego z dowolnymi czytnikami kart RFID oraz z siecią CodiBUS do przekazu wszelakich informacji, zdarzeń i zarządzania.

2014

Opracowanie modułu współpracy z siecią GSM M3000. Od tej chwili w osiedlach domków jednorodzinnych nie ma potrzeby stosowania wielkich sieci kablowych. Moduł zapewnia też pełną łączność przez domofon z lokatorem, którego aktualnie nie ma w mieszkaniu.

2015

Wprowadzenie do sprzedaży dwóch nowych typów monitorów : M2900 oraz M2950. M2900 jest monitorem słuchawkowym – wersja uproszczona o niższej cenie, natomiast M2950 jest płaskim monitorem głośnomówiącym z dotykową obsługą.